"...Europa zrodziła się w pielgrzymce, a chrześcijaństwo jest jej językiem ojczystym". /J.W.Goethe/. Niech w sercach naszych zabrzmi radosna AVE pieśń, Niech nigdy nie ustanie pozdrowień AVE moc, Ty naszym hymnem stań się MODLITWĄ naszą bądź! AVE MARYJA woła cały świat - hymn Biura Pielgrzymkowego AVE. 15 sierpnia 2016  Biuro AVE obchodzi swoje "25"-te urodziny. Polecamy Bogu nasza prace i radości i dziękujemy za nieustanna opiekę - tym razem w sanktuarium Cudownego Medalika w Paryżu
Turystyka wyjadowa
sprzedaż online
Turystyka przyjadowa
sprzedaż online
sprzedaż online
Bilety Online
Bilety lotnicze
Bilety promowe
Znajdź pociągARMENIA I GRUZJA: SZLAKIEM SACRUM CHRZEŚCIJAŃSTWA
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
 
Kod: S-ArmGruz0107-721
Państwo: Wycieczka objazdowa
Transport: Autokar, Samolot
Profil wyjazdu: Pielgrzymka
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie: Hotel
Wyposażenie:
  • Telefon
  • Kuchnia
  • Restauracja
Trasa przejazdu: Erywań (Armenia), Garni (Armenia), Artaszat (Armenia), Sewan (Armenia), Tbilisi (Gruzja), Gori (Gruzja),
Zapytaj o szczegóły   Zgłoszenie on-line   Warunki uczestnictwa   Procedura sprzedaży

Terminy:
2018-07-11 - 2018-07-22
Duszpasterz Pielgrzymki: Ks. Jerzy Walisko
Cena: 4658 PLN = 1259 USD [oblicz cenę] [wstępna rezerwacja]
świadczenia:
bilet lotniczy na trasie Katowice - Warszawa - TBILISI i EREWAN - Warszawa - Katowice wraz z opłatami lotniczymi, (które mogą ulec zmianie do dnia wylotu + ewentualne podwyżki związane ze zmianami kursów walutowych i kosztów paliwa); noclegi w hotelach 3*4* zgodnie z programem w pokojach 2-os. (dopłata do pok. 1-os - 250 USD); 2 posiłki dziennie: śniadania, lunch lub kolacje zgodnie z programem; koszty wstępów zgodne z programem; przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem na miejscu; opieka przewodników lokalnych w jęz. angielskim; opieka licencjonowanego Pilota (tłumacza) w jęz. polskim; obligatoryjny Fundusz gwarancyjny; ubezpieczenie NNW i koszty leczenia w TU „Signal Iduna” do KL 30 000 EU; NNW 8000 zł; bagaż 1800 zł oraz dodatkowe ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia chorób przewlekłych.
pakiet w/g świadczeń
INFORMACJE O PIELGRZYMCE:
PIELGRZYMKA SZLAKIEM SACRUM CHRZEŚCIJAŃSTWA
ARMENIA - GRUZJA


12 dni
11.07-22.07.2018
SAMOLOTEM

PIELGRZYMKA POD OPIEKĄ DUCHOWĄ KS. JERZEGO WALISKO - PROBOSZCZA PARAFII ŚW. MIKOŁAJA W MIKOŁOWIE-BUJAKOWIE


Armenia to legendarny kraj u stóp Kaukazu i biblijnego Araratu (5137 m n.p.m.). To muzeum pod otwartym niebem, które ma 9 zabytków wpisanych w liście Światowego Kulturalnego Dziedzictwa UNESCO. Wielu uważa że to kolebka cywilizacji, to tu pierwsza droga targowa na sławnej Drodze Jedwabiu. To pierwsze państwo, które przyjęło Chrześcijaństwo, jako państwową religię w 301 roku.
W Armenii można podziwiać, więcej niż 1500 kościołów i klasztorów z wczesnych chrześcijańskich czasów, niektóre z nich do dziś praktykujące antyczne wersje religii. To w Armenii stykają się różne kultury i cywilizacje antycznego
świata: zabytki Królestwa Urartu, starożytnego Imperium Perskiego, zabytki z czasów rzymskich, średniowieczne zamki, klasztory i świątynie leżące pośród dzikich gór i wąwozów.
Warto popielgrzymować szlakiem sacrum chrześcijaństwa tego narodu.

Gruzja jest niezwykle atrakcyjnym turystycznie zakątkiem świata. Egzotyczna i barwna przyroda, liczne zabytki, prastara kultura oraz oryginalny folklor - to tylko niektóre z bogatych walorów tego kraju. Pielgrzymi mogą liczyć na niezwykłą gościnność Gruzinów, którzy chętnie wskażą drogę, przenocują i zaproszą na tradycyjną ucztę - suprę. Wielkim atutem Gruzji jest niebywała różnorodność krajobrazu i kultury i w trakcie zwiedzania można przemierzyć niemal wszystkie strefy klimatyczne. Równie szybko zmieniają się grupy etniczne, języki, religie i architektura. Mimo burzliwej historii do dziś przetrwały oryginalne świątynie chrześcijańskie liczące ponad 1000 lat, antyczne twierdze, monumentalne miasta skalne, a wreszcie malownicze starówki miast.

PROGRAM:
Program autorski AVE

NA SZLAKU PIELGRZYMKOWYM BUDUJEMY WSPÓLNOTĘ POPRZEZ CODZIENNĄ EUCHARYSTIĘ

1 dzień 11.07
niedziela
KATOWICE - WARSZAWA - EREWAŃ

16.00 zbiórka na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach, spotkanie z Przedstawicielem Biura "AVE", 16.30 odprawa biletowo-bagażowa, 18.10 wylot do Warszawy, przylot na 19.05, wylot z Warszawy do Erewania - stolicy Armenii o godzinie 22.20.

2 dzień 12.07
poniedziałek
EREWAN

Przylot o 03.50 do stolicy Armenii - Erewania, transfer do Hotelu, śniadanie, odpoczynek do 12.00, zwiedzanie miasta: wykopaliska starożytnego miasta i twierdzy Erebuni (częściowo zrekonstruowana cytadela, świątynie i pałac królewski), wizyta w bibliotece Matenadaran - jedynym muzeum w posiadającym ponad 11 tys. manuskryptów, kolacja, nocleg.

3 dzień 13.07
wtorek
GARNI - GEGHARD - KHOR VIRAP - EREWAN

Śniadanie, wycieczka do położonej w wąwozie (lista UNESCO), twierdzy Garni (letnia siedziba starożytnych królów Armenii), Zwiedzanie: hellenistycznej świątyni Mitry - irańskiego boga słońca, łaźnia z mozaiką bóstw morskich. Wędrówka wśród scenerii bazaltowych słupów do Hawuc Tar (fortyfikacje, kościół Chrystusa Odkupiciela z XI w., klasztor), zwiedzenie kompleksu Monastyru Świętej Włóczni w Geghard: wspaniałe chaczkary, kaplice i cele eremitów wykute w litej skale) (lista UNESCO). Na życzenie grupy koncert chóru (fakultatywnie za 10 Euro), przejazd przez starożytny Artaszat - dawną stolicę Armenii (osiadł tu słynny Hannibal). W drodze zwiedzenie twierdzy i monastyru Khor Virap (IV w.), podziwianie wspaniałych widoków Araratu. Kolacja i nocleg w Erewaniu.

4 dzień 14.07
środa
ZWARTNOC - ECHMIADZYN - OSZAKAN - ASZTARAK - EREWAN

Śniadanie, wycieczka do Zwartnoc: ruiny katedry z VII w. i pałacu Katolikosa (arch. ormiańska), przejazd do siedziby patriarchów Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego w Echmiadzynie: Katedra (IV w.), bazylika św. Gajane (VII w.), kościół św. Ripsime (VII w.), kościół Szogakat (XVII w.), Dom Katolikosa (w jego skarbcu znajduje się fragment Arki Noego). Oszakan (grobowiec św. Mesropa Masztoca - twórcy alfabetu ormiańskiego oraz miejsce pochówku bizantyjskiego cesarza Maurycjusza), po południu przejazd do miasta winnic Asztarak - degustacja wina, zwiedzanie wczesno-chrześcijańskiej "Purpurowej Bazyliki" (kościół Mariacki), kolacja, nocleg w Erewaniu

5 dzień 15.07
czwartek
EREWAŃ - SAGMOSSAVANK - AMBERD - SEWAN

Śniadanie, przejazd zboczami Aragacza - najwyższego szczytu Armenii do Klasztoru "Psalmów" z XIIIw Sagmossavank, . Obejrzenie twierdzy Amberd (XI-XIII w.) oraz nowoczesnego obserwatorium astrofizycznego (wys. 3200m n.p.m.), odpoczynek nad słynnym jeziorem Sewan (pwn 2000 m2), mozliwość degustacji ryb, półwysep Klasztorny, średniowieczny cmentarz Noradous (kamienne krzyże z VII-X w.), kolacja i nocleg w SEWAN.

6 dzień 16.07
piątek
GOSZAVANK - HAGARCIN - DILIJAN

Śniadanie, Przejazd nad jez. Sewan - błękitnej perły Armenii, spacer do Monastyru Świętej Bogurodzicy IX w., dla chętnych rejs kutrem (fakultatywnie), przejazd do Dilijan, wycieczka malowniczym wąwozem Agstafy do klasztorów Goszavank z XIII w. i klasztoru Hagarcin z XI - XIII w. Zwiedzanie kościoła św. Grzegorza Oświeciciela. Kolacja, nocleg w modnym kaukaskim uzdrowisk Dilijan.

7 dzień 17.07.
sobota
HAGHBAT - SANAHIN - LORI - DAWIT GAREDZA -SINGHNAGHI

Śniadanie, zwiedzanie z listy UNESCO: Sanahin - jednego z największych w Armenii zespołów klasztornych (ośrodek naukowy IV-XVI w.) oraz rywalizującego z nim kompleksu klasztornego w Hagpat (X-XIII w.). Przejazd na granicę armeńsko - gruzińską, wycieczka do klasztoru Dawid Garedży na granicy gruzińsko-azerskiej. Nawiedzenie cerkwi, w której pochowany jest św. Dawid (jeden z tzw. 13 Ojców Syryjskich), potem wędrówka przez pieczary, gdzie przed wiekami mieszkali Mnisi (częściowo po stronie azerskiej - możliwość legalnego przejścia bez wiz!),przejazd na kolację i nocleg do regionu Kacheti w Singhnaghi

8 dzień 18.07
niedziela
SINGHNAGHI - BODBE - ALAWERDI

Śniadanie, wycieczka do miasta miłości - Singhnaghi z widokiem na Równinę Alazańską (słynące z dywanów), zwiedzanie kompleksu klasztornego Bodbe (grobowiec św. Nino), nawiedzenie Katedry z XI w. (do niedwana największej w Gruzji) w Alawerdi, położonej pośród winnic u stóp Kaukazu (na tle śnieżnych gór kaukaskiego grzbietu, niczym piękny okręt na spokojnej tafli morza), kolacja - supra tradycjna biesiada z toastami, nocleg.

9 dzień 19.07
poniedziałek
MTSHKETA - GORI - TBILISI

Śniadanie. Przejazd do Mtskheta (dawna stolicy Gruzji) - miejsca przyjęcia chrześcijaństwa w IV w. (miasto UNESCO). Zwiedzanie: m.in.: klasztor Jvari (ok. VI w.) oraz katedra Svetitskhoveli (XI w.). Przejazd do miasta jaskiń - UPLISTSIKHE (komnaty mieszkalne
i sala rytuałów pogańskich), przejazd do miasta urodzin Józefa Stalina - GORI, kolacja, nocleg w Tbilisi.

10 dzień 20.07
wtorek
TIBILISI - ANANURI - KAZBEGI - TBILISI

Śniadanie, przejazd do twierdzy Ananuri z XVI w. znajdującej się nad turkusowymi wodami Zbiornika Żinwalskiego. Przejazd do Kazbegi, jeepami (za dopłatą) przejazd do świątyni św. Trójcy (Cminda Sameba) położonej na wysokości 2080 m n.p.m., przy drodze na najwyższy szczyt Gruzji Kazbek (5047m n.p.m.). Przejazd do Tbilisi. Kolacja w stylu -gruzińskiej biesiady” w tradycyjnym lokalu z muzyką na żywo, winem i potrawami gruzińskimi. Nocleg w Tbilisi.

11 dzień 21.07
środa
TBILISI

Śniadanie, zwiedzanie stolicy Tbilisi: cerkiew Matki Boskiej Metechskiej na skale pionowo opadającej do wód rzeki Mtkwari oraz zwiedzanie fortecy Abanotubani. Cerkiew, Anczischati, katedra Sioni (krzyż św. Nino), w której koncentruje się życie religijne dzisiejszej Gruzji. Katedra jest siedzibą Katolikosa Eliasza II, zwierzchnika autokefalicznego kościoła gruzińskiego, twierdza Narikała, łaźnie tureckie, główna arteria miasta Aleja Szoty Rustawelego (świadek wydarzeń z najnowszej historii Gruzji), spacer urokliwymi uliczkami starego miasta na brzegu rzeki Kury, Wizyta w ormiańskiej katedrze św. Jerzego (do XIX w. zamieszkiwali te tereny Ormianie), kościół św. Mikołaja, kolacja, nocleg.

12 dzień 22.07
czwartek
TIBILISI - WARSZAWA - KATOWICE

02.30 transfer na lotnisko, 03.00 odprawa biletowo-bagażowa, 04.55 odlot, 06.40 przylot do Warszawy; 10.45 przelot do Katowic na 11.40

BIURO ZASTRZEGA SOBIE PRAWO ZMIAN W PROGRAMIE
CENA I WARUNKI PŁATNOŚCI:
CENA :
uzależniona od ilości osób
40 - 44 osób 1839zł + 669 USD
35 - 39 osób 1919zł + 649 USD
30 - 34 osób 1999zł + 629 USD

* niestabilność kursów walutowych oraz wzrost kosztów paliw może spowodować wzrost kosztu biletów (ich cena na dzień przygotowania programu jest wg kursu danego dnia).

WARUNKI PŁATNOŚCI:
I rata: bezzwrotna* - zaliczka na rezerwację miejsc lotniczych w wys: 400 zł od osoby wg. założonej rezerwacji w liniach lotniczych płatna u Zamawiającego (zapisy na formularzach zgłoszeniowych AVE

* rezerwacja grupowa biletów lotniczych jest obciążona restrykcjami. W przypadku świadomej i dobrowolnej rezygnacji z wyjazd depozyt na poczet rezerwacji miejsca przepada i zaliczka jest nie zwracana. Po wykupieniu biletu lotniczego, jego anulacja wiąże się z utartą całości kosztu wplaty, jedynie szczególne udokumentowane przypadki mogą być przez linie lotnicze rozpatrywane - jak złamanie nogi, śmierć w rodzinie czy hospitalizacja.

ZAMKNIĘCIE LISTY i USTALENIE ceny do dni 30.04.2018 (w przypadku wzrostu liczby uczestników regulacja ceny w dniu wyjazdu).

II rata złotówkowa: płatna do dnia 10.05.2018.

III rata walutowa w USD płatna do dnia 15.05.2018.
ŚWIADCZENIA W CENIE:
- bilet lotniczy na trasie Katowice - Warszawa - TBILISI i EREWAN - Warszawa - Katowice wraz z opłatami lotniczymi, (które mogą ulec zmianie do dnia wylotu + ewentualne podwyżki związane ze zmianami kursów walutowych i kosztów paliwa);
- noclegi w hotelach 3*4* zgodnie z programem w pokojach 2-os. (dopłata do pok. 1-os - 250 USD);
- 2 posiłki dziennie: śniadania, lunch lub kolacje zgodnie z programem;
- koszty wstępów zgodne z programem;
- przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem na miejscu;
- opieka przewodników lokalnych w jęz. angielskim;
- opieka licencjonowanego Pilota (tłumacza) w jęz. polskim;
- obligatoryjny Fundusz gwarancyjny;
- ubezpieczenie NNW i koszty leczenia w TU -Signal Iduna” do KL 30 000 EU; NNW 8000 zł; bagaż 1800 zł oraz dodatkowe ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia chorób przewlekłych.
CENA NIE OBEJMUJE:
- kosztu wizy armeńskiej (płatna na granicy w wys.: 3000 AMD ok. 8 Euro),
- wstępów fakultatywnych:
- koncert Chóru - 10 USD
- wjazd jeepami do Klasztoru św. Trójcy (Kazbghi) 10Euro
- kolejka na Tatew - 10USD
- rejs kutrem po Jez. Sewan,
- kosztów degustacji win
0 wydatków osobistych, upominków i pamiątek,
- lunchów,
- napojów do obiadokolacji,
- napiwków w wys.: 40 USD (oplata obowiązkowa na miejscu),
- dopłaty do pokoju 1-osobowego 250 USD,
- ubezpieczenie KR (od kosztów rezygnacji w wys.: 3% ceny całego wyjazdu) - chętnie winni wykupić polisę KR do 5 dni od podpisania umowy Przedstawiciela KIK (Umowa zbiorowa).
UWAGI:
Dla zapewnienia wysokiego komfortu usług AVE może zagwarantować swoim pielgrzymom urządzenia systemu oprowadzania grupowego Radioguide w cenie 20zł od osoby za kaucja - 20 Euro od osoby (zwrotna)

Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granic jest paszport ważny minimum 6 m-y od daty przekroczenia granicy.

Polecamy zabrać ok. 200 USD kieszonkowego.

Atrakcje:

   
 
strona główna dodaj do ulubionych wersja do druku napisz do nas
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.