"...Europa zrodziła się w pielgrzymce, a chrześcijaństwo jest jej językiem ojczystym". /J.W.Goethe/. Niech w sercach naszych zabrzmi radosna AVE pieśń, Niech nigdy nie ustanie pozdrowień AVE moc, Ty naszym hymnem stań się MODLITWĄ naszą bądź! AVE MARYJA woła cały świat - hymn Biura Pielgrzymkowego AVE. 15 sierpnia 2016  Biuro AVE obchodzi swoje "25"-te urodziny. Polecamy Bogu nasza prace i radości i dziękujemy za nieustanna opiekę - tym razem w sanktuarium Cudownego Medalika w Paryżu
Turystyka wyjadowa
sprzedaż online
Turystyka przyjadowa
sprzedaż online
sprzedaż online
Bilety Online
Bilety lotnicze
Bilety promowe
Znajdź pociągZIEMIA ŚWIĘTA: ŚLADAMI JEZUSA CHRYSTUSA
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
 
Państwo: Izrael, Palestyna
Kod: S-IZR-8-BNPgr-578
Państwo: Izrael
Transport: Autokar, Samolot
Profil wyjazdu: Pielgrzymka
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie: Hotel
Wyposażenie:
  • TV
  • Telefon
  • Kuchnia
  • Restauracja
  • Bar
  • Jadalnia
  • Kawiarnia
Trasa przejazdu: Tel Aviv (Izrael), Cezarea (Izrael), Galilea (Izrael), Góra Błogosławieństw (Izrael), Kafarnaum (Izrael), Kana (Izrael), Jeryho (Izrael), Betlejem (Izrael), Jerozolima (Izrael),
Zapytaj o szczegóły   Zgłoszenie on-line   Warunki uczestnictwa   Procedura sprzedaży

Terminy:
2017-12-03 - 2018-12-03
NA ZAMÓWIENIE GRUPOWE
Cena: 2516 PLN = 680 USD [oblicz cenę] [wstępna rezerwacja]
świadczenia:
Transport komfortowym autokarem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia); 7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2,3- os. (jedynki za dopłatą - 200 USD); śniadania, obiadokolacje; Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; Koszty zwiedz. wg programu; Opieka duchowa Kapłana; Przewodnik z jęz. polskim
pakiet w/g świadczeń
INFORMACJE O PIELGRZYMCE:
ŚLADAMI JEZUSA CHRYSTUSA

IZRAEL. PROGRAM KLASYCZNY
Samolotem.

Na trasie: Tel Aviv - Cezarea - Galilea - Karmel - Tabor - Góra Błogosławieństw - Kafarnaum - Nazaret - Kana - Jerycho - M. Martwe - Ain Karim - Betlejem - Yad Vashem - Jerozolima

Pielgrzymka 8dniowa na zamówienie dla grup, klubów, stowarzyszeń, wspólnot parafialnych.
Termin do ustalenia

Polecamy co najmniej 1/2 roku przed planowanym terminem rozpocząc proces organizacyjny - polecamy się zapoznać z PROCEDURĄ ORGANIZACJI AVE

Zamówienia można dokonywać ONLINE
lub wypełnić formularz znajdujący sie po klknieciu na II - gi niebieski klawisz ZAPISY ONLINE
PROGRAM:
B-03 - Izrael,Palestyna: Śladami Jezusa Chrystusa - 8dni samolotem
(Kod: S-IZR-8-BNPgr-578)


Program autorski AVE (E.Weintrit)

NA SZLAKU PIELGRZYMKOWYM BUDUJEMY WSPÓLNOTĘ POPRZEZ CODZIENNĄ EUCHARYSTIĘ

1 dzień - Niedziela
KATOWICE - TEL AVIV - CEZAREA - GALILEA

Zbiórka na lotnisku w Katowicach (dla parafii możliwość podstawienia autokaru transferowego za dodatkowa oplata), msza św w kaplicy, odprawa bagażowo - biletowa, wylot do TEL AVIV, przylot, transfer w kierunku Galilei, kolacja i nocleg w Galilei (hotele *** w Nazaret lub w Tyberiadzie)

Nazwę współczesną Cezarea zawdzięcza Herodowi Wielkiemu, który nazwał miasto na cześć cesarza. W 22 rozpoczęto tam budowę głębokiego portu morskiego oraz wybudowano magazyny, rynki, drogi, łaźnie miejskie i świątynie rzymskich bogów. Miasto było, co pięć lat gospodarzem igrzysk, podczas których odbywały się walki gladiatorów oraz występy teatralne.
Cezarea odegrała ważną rolę w historii chrześcijaństwa. Tutaj właśnie znajdowała się siedziba rządów rzymskiego prefekta Judei Poncjusza Piłata, tutaj Piotr Apostoł nawrócił rodzinę pierwszego poganina przyjmującego chrześcijaństwo - rodzinę Korneliusza. I w końcu tutaj przez dwa lata był więziony Apostoł Paweł.

2 dzień - Poniedziałek
CEZAREA - KARMEL - TABOR

Śniadanie, po drodze panorama: Cezarea Nadmorska: akwedukt (ruiny miasta Heroda), wizyta w klasztorze Stella Maris na Górze Karmel (Eliasz), przejazd na Górę Tabor (Góra Przemienieniazanurzenie w wodach Jordanu, kolacja, nocleg w Galilei.

Góra Tabor jest silnie związana z religią chrześcijańską, co jest powodem dużego ruchu pielgrzymek, którego nasilenie występuje każdego roku w dzień święta Przemienienia Pańskiego (6 sierpnia). Na szczyt góry prowadzi stroma i kręta droga, która jednak nadaje się dla zwykłych samochodów. Wokół góry prowadzi również szlak turystyczny, a z samego szczytu rozciąga się panorama na całą okolice.

3 dzień - Wtorek
GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM

Śniadanie, przejazd nad Jez. Galilejskie, wizyta w Tabgha (cud rozmnożenia chleba), Góra Błogosławieństw, msza św. w Kafarnaum (dom rodzinny św. Piotra), rejs Łodzią Piotrową po jeziorze, kolacja i nocleg w Nazareth.

Góra Błogosławieństw położona jest nad brzegiem Jeziora Galilejskiego, jest związa z wieloma istotnymi wydarzeniami biblijnymi. Tam, według tradycji, nastąpiło tam rozmnożenie chleba oraz spotkanie Zmartwychwstałego z uczniami. W tym miejscu Jezus miał też wygłosić swoje Kazanie na Górze. Skonstruowana na wzgórzu niewielka kaplica została zastąpiona w 1938 roku kościołem, a Jego forma oktagonalna upamiętnia osiem błogosławieństw z Ewangelii św. Mateusza.

4 dzień - Środa
NAZARET - KANA - JERYCHO

Śniadanie, msza św. w Bazylice Zwiastowania w Nazarecie (dom Maryi i Józefa), po drodze wizyta w Kanie Gallilejskiej (odnowienie sakramentu małżeństwa), miejsce chrztu nad rz.Jordan, kolacja, nocleg

5 dzień - Czwartek
JERYCHO - M. MARTWE

Śniadanie, Sykomora Zacheusza w Jerycho, pustynia Wadi Quelt (Góra Kuszenia), transfer nad M. Martwe - kąpiel, Qumran (zwoje), nawiedzenie domu Marii, Marty i Łazarza - Betanii - msza św., kolacja, nocleg.

Jerycho jest jednym z najstarszych miast świata i prawdopodobnie najstarszym nieprzerwanie istniejącym siedliskiem ludzkim. W pobliżu obecnego Jerycha już 11 000 lat temu istniały trzy odrębne siedliska ludzkie. Było to spowodowane najprawdopodobniej dogodną lokalizacją - w pobliżu źródła wody i prowadzącego ze wschodu na zachód szlaku na północ od Morza Martwego.

Przez wieki Morze Martwe przybierało różne nazwy: Morze Cuchnące, Morze Diabelskie czy też Jezioro Asfaltowe. W Biblii nazwano je Morzem Słonym oraz Morzem Araby. Według tradycji głęboko na dnie leżą ruiny Sodomy i Gomory. Dlatego jest ono także znane, jako Morze. W pobliżu Morza Martwego znajduje się starożytna twierdza Masada z miejscem odnalezienia zwojów z Qumran.


6 dzień - Piątek
AIN KARIM - BETLEJEM - YAD VASHEM

Śniadanie, przejazd do Ain Karim (nawiedzenie św. Elżbiety), zwiedzanie kościoła Narodzenia św. Jana Chrzciciela, przejazd do Betlejem (msza św.): Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota Mleczna, Pole Pasterzy, kolacja, nocleg w Jerozolimie.

7 dzień - Sobota
JEROZOLIMA

Śniadanie, Yad Vashem, przejazd do Jerozolimy - wzgórze Syjon: kościół św. Piotra -In Gallicantu”, Wieczernik (miejsce ustanowienia sakramentów), Bazylika Zaśnięcia NMP, dzielnica żydowska: Cardo, Ściana Zachodnia (tzw. ściana płaczu), nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu, kolacja, nocleg

Jerozolima to największe miasto w kraju pod względem powierzchni (123 km2) i ludności (733 300 mieszkańców). Leży wśród gór Judei,rozciągających się pomiędzy Morzem Śródziemnym a Morzem Martwym. Miasto posiada długowiekową historię i stanowi centralny punkt dla judaizmu, chrześcijaństwa i ważny punkt dla islamu.
Współczesne miasto powstało wokół Starego Miasta. Nowoczesne żydowskie dzielnice rozciągają się w kierunku zachodnim, w stronę aglomeracji Gusz Dan, natomiast dzielnice arabskie rozciągają się po stronie wschodniej (Wschodnia Jerozolima) w kierunku Ramallah i Betlejem.


8 dzień - Niedziela
TEL AVIV - KATOWICE

(Program uzalezniony od godzin lotu - podany jest uwarunkowany popołudniową godziną lotu)
Śniadanie, Śniadanie, przejście na Górę Oliwną: kościół Ojcze Nasz i Wniebowstąpienia oraz Dominus Flevit, Getsemani (ogród oliwny) - msza św., grota zdrady, kościół grobu Matki Bożej, po południu za Bramą Lwów: kościół św. Anny, sadzawka Betesda, Antonia, przeżycie Drogi Krzyżowej, nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Pańskiego, transfer na lotnisko Ben Gurion do Tel Aviv, odprawa biletowo bagażowa, przelot do Polski, przylot (transfer fakultatywny)

BIURO ZASTRZEGA SOBIE PRAWO ZMIAN W PROGRAMIE
CENA ORIENTACYJNA:
CENA: to wypadkowa ilości osób do wartości kosztów transportu, ubezpieczeń i kosztów oraz wartość noclegów z wyżywieniem, parkingów, opłat wjazdowych do miast, przewodnika - płatna w USD (dla dobra uczestników którzy, mogą zakupić walutę w kantorze (AVE podając cenę w PLN zobligowane by było do przeliczeń walutowych wg.kursu bankowego)
NINIEJSZA SYMULACJA CENOWA JEST SKALKULOWANA dla odpowiedniej liczby uczestników GWARANTUJĄC 2 MIEJSCA GRATIS dla Zamawiającego + OBSŁUGA

CENA: uzależniona od ilości osób
40 os. i pow - 680 USD + 2 miejsca gratis + Przewodnik + 1450PLN
35 - 39 osób - 730 USD + 2 miejsca gratis + Przewodnik + 1500PLN
30 - 34 osób - 780 USD + 2 miejsca gratis + Przewodnik + 1550PLN

Kwota walutowa płatna w USD na konto walutowe AVE na 30 dni przed pielgrzymką

-Dopłata do pokoju 1-os. 200 USD (na Zamowienie najpóźniej przy wpłacie I-raty)

* Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany ceny ze względu na zmienność kursów walutowych oraz cen paliw
** Biuro gwarantuje 2 pokoje 1-os. ( w cenie) dla Kapłana i Pilota grupy
WARUNKI PŁATNOŚCI:
Po podpisaniu umowy prawnej o realizację pielgrzymki z Biurem AVE Zamawiający rozpoczyna nabór pielgrzymów.
Zapisy na pielgrzymkę Zamawiający powienien przyjmować na druku AVE formularz zgłoszeniowy- który jest jednocześnie pełnomocnictwem udzielanym Zamawiającemu przez uczestnika.

Na tym formularzu uczestnik podaje
- dane osobowe
- wybór pokoju
- potwierdzenie znajomości programu i warunków uczestnictwa
- udziela pełnomocnitwa Zamawiającemu

Zwyczajem Biura AVE jest podanie ceny uzależnionej od ilości osób - tak aby uczestnik poniósł jak najniższe koszty - im większa grupa tym tańsza cena.
Podając ofertę Biuro dokonuje symulacji cenowej.


Nabór i I rata jest dokonywana u Zamawiajacego (najlepiej na konto)
Kolejne raty należy wpłacić po zamknieciu listy czyli kiedy znana jest liczba pielgrzymów, wpłacane są bezpośrednio u Organizatora (bankowe konta firmowe AVE).

Przy grupach autokarowych podpisując umowę z Biurem Zamawiający zakłada wpłatę w wysokości ceny 1 osoby jako depozyt w końcowym rozliczeniu.

Przy grupach samolotowych zaliczka często jest narzucona przez linie lotnicze, które żądają depozytu bezzwrtonego za każde zarezerwowane miejsce w samolocie - stąd często na samym poczatku Zamawiajacy zakłada za określoną liczbę miejsc samolotowych zaliczkę - którą można do pewnej daty wycofać bezkosztowo bez ponoszenia strat finansowych.

Zamawiający dokonuje wpłaty na konto Biura AVE (wysyłając dowod wpłaty).

konto Alior PLN PL-76 2490 1057 0000 9900 8428 8257
konto Alior EURO PL-67 2490 1057 0000 9902 8428 8257
konto Alior USD PL-23 2490 1057 0000 9901 8428 8257
BIC: albpplpw


WARUNKI PŁATNOŚCI

I rata płatna do 48 godzin od podpisania umowy na podstawie faktury proforma. Zapisy trwają do .....

Zamknięcie listy uczestników - Biuro informuje uczestników o ostatecznej cenie zgodnej z ilością osób i obliguje do wpłaty całości.

Zamkniecie listy: data w której po podaniu listy uczestników przez Zamawiajacego Biuro podaje cenę.

W przypadku wzrostu ilości uczestników po zamknięciu listy wpływającej na obniżenie ceny pielgrzymki - Biuro dokonuje zwrotu nadwyżki w dniu wyjazdu przez Przedstawiciela Biura.

II rata: kwota złotówkowa płatna do (Biuro określa termin na programie)

III rata: kwota walutowa płatna na konto walutowe najpóżniej do (Biuro określa termin na programie)

Do obowiązku Pielgrzyma i Zamawiajacego wynikającego z umowy, należy:
- dotrzymywanie terminów płatności
- przesłanie dowodu wpłaty z kodem imprezy celem weryfikacji poprawności przelewu

Przy pielgrzymkach z naboru grupowego Biuro wysyła zawiadominie na 21 dni przed pielgrzymką przypominające o miejscu i godzinie zbiórki oraz poradnik pielgrzyma.
Jednak najczęściej i to rozwiązanie polecamy Przedstawiciel Biura spotyka sie z grupą na specjalnie zorganizowanym zebraniu (termin nalezy ustalić z Biurem)

Zgodnie z ustawą o turystyce uczestnik ma prawo zrezygnować w każdym terminie przed realizacją pielgrzymki (w formie pisemnej), jednak musi być świadomy, iż jest to związane z potrąceniem tzw. kosztów rzeczywistych wraz opłata manipulacyjną (tak stanowi ustawa o usługach turystycznych z dnia 27.08.1997 roku)

ŚWIADCZENIA W CENIE:
- Transport komfortowym autokarem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
- 7 noclegów - Hotel 3*** w pok. 2,3- os. (jedynki za dopłatą - 200 USD)
- śniadania, obiadokolacje
- Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
- Koszty zwiedz. wg programu
- Opieka duchowa Kapłana
- Kapłan Biblista - Przewodnik z jęz. polskim
CENA NIE OBEJMUJE:
- Przelot (kwota w PLN)
- napoi do kolacji
- zwyczajowe napiwki: 40 USD dla obsługi na miejscu
- dopłaty do pokoju 1-os. 200 USD
- zniżki dla 3 -osby w pokoju 2-os na tzw dostawce ( dzieci do lat 12 -20% ceny)
UWAGI:
- paszport ważny minimum 6 miesiecy od daty przekroczenia granicy
- Osoby z wizą libijską, libańską i syryjską winny wymienić paszport, gdyż może się zdarzyć, iż nie zostaną wpuszczone na teren Izraela.
- cena opłat lotniskowych może ulec zmianie. Linie lotnicze zastrzegaja sobie podanie ich ostatecznej wyceny do 3 dni przed odlotem
- istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji (3.5% wartości imprezy)
- możliwość wypożyczenia na cały okres pielgrzymki słuchawek dla całej grupy po 1,5 USD za 1 dzień + kaucja zwrotna (ok. 10 USD)
- *ceny wycieczek fakultatywnych, płatnych na miejscu, uzależnione są od liczby uczestników, podane są orientacyjnie i mogą ulec zmianom
POLECAMY:
Polecamy zabrać około 200 USD tzw. Kieszonkowego
PRZYWILEJE I OBOWIĄZKI ZAMAWIAJĄCEGO:
Przywilejem osoby Zamawiającej pielgrzymkę jest miejsce bezpłatne przy określonej liczbie uczestników.

Ilość miejsc gratis określa Zamawiający (standardowo Biuro podaje cene przy 2-óch osobach bezpłatnych) - zwiększenie liczby osób gratis jest możliwe ale wiąże się z automatyczną zmianą ceny.

Do obowiązków Zamawiającego należy nabór uczestników ( Biuro podaje wzór listy uczestników), określenie przydziału pokoi(liczba pokoi 1-os jest ograniczona stąd na zamówienie)wg wzoru tzw. "rooming listy".
Obowiązkiem Zamawiającego jest wpłata kosztów na konto Organizatora AVE wg podanych warunków w umowie. Przy umowie zbiorowej wpłaty mogą być tylko i wyłacznie zbiorowe przez Zamawiającego na konto Organizatora. Biuro zastrzega sobie przyjmowanie wpłat indywidualnych uczestników.

Obowiązkiem Zamawiającego jest dotrzymywanie warunków umowy o realizacje pielgrzymki oraz wpłata kosztów na konto Organizatora AVE wg podanych warunków w umowie.

Biuro zastrzega sobie przyjmowanie wpłat od indywidualnych uczestników (prawnie uzasadnione umową zbiorową).

Atrakcje:

   
 
strona główna dodaj do ulubionych wersja do druku napisz do nas
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.