"...Europa zrodziła się w pielgrzymce, a chrześcijaństwo jest jej językiem ojczystym". /J.W.Goethe/. Niech w sercach naszych zabrzmi radosna AVE pieśń, Niech nigdy nie ustanie pozdrowień AVE moc, Ty naszym hymnem stań się MODLITWĄ naszą bądź! AVE MARYJA woła cały świat - hymn Biura Pielgrzymkowego AVE. 15 sierpnia 2016  Biuro AVE obchodzi swoje "25"-te urodziny. Polecamy Bogu nasza prace i radości i dziękujemy za nieustanna opiekę - tym razem w sanktuarium Cudownego Medalika w Paryżu
Turystyka wyjadowa
sprzedaż online
Turystyka przyjadowa
sprzedaż online
sprzedaż online
Bilety Online
Bilety lotnicze
Bilety promowe
Znajdź pociągZIEMIA ŚWIĘTA - PO DROGACH PANA JEZUSA
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
 
Państwo: Izrael, Palestyna
Kod: S-IZR1501-x.Kusz-735
Państwo: Wycieczka objazdowa
Transport: Autokar, Samolot
Profil wyjazdu: Pielgrzymka
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie: Hotel
Wyposażenie:
    Brak informacji
Trasa przejazdu: Tel Aviv (Izrael), Cezarea (Izrael), Galilea (Izrael), Nazaret (Izrael), Kana (Izrael), Góra Błogosławieństw (Izrael), Kafarnaum (Izrael), Jeryho (Izrael), Betlejem (Izrael), Jerozolima (Izrael),
Zapytaj o szczegóły   Zgłoszenie on-line   Warunki uczestnictwa   Procedura sprzedaży

Terminy:
2018-03-03 - 2018-03-10
Cena: 2479 PLN = 670 USD [oblicz cenę] [wstępna rezerwacja]
2018-09-08 - 2018-09-15
Cena: 2479 PLN = 670 USD [oblicz cenę] [wstępna rezerwacja]
2018-10-06 - 2018-10-13
Cena: 2479 PLN = 670 USD [oblicz cenę] [wstępna rezerwacja]
świadczenia:
Transport komfortowym autokarem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia); 7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2,3- os. (jedynki za dopłatą - 200 USD); śniadania, obiadokolacje; Ubezpieczenie KL(10 000 EUR), NNW, bagaż, wraz z chorobami przewlekłymi w TU "Signal Iduna"; Koszty zwiedz. wg programu; Opieka duchowa Kapłana; Kapłan Biblista - Przewodnik z jęz. polskim
pakiet w/g świadczeń
PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ:
ŚLADAMI JEZUSA CHRYSTUSA

IZRAEL PROGRAM KLASYCZNY

TERMINY:
03.-10.02.2018
03.-10.03.2018
08.-15.09.2018
06.-13.10.2018


SAMOLOTEM

Na trasie: Tel Aviv - Cezarea - Galilea - Karmel - Tabor - Góra Błogosławieństw - Kafarnaum - Nazaret - Kana - Jerycho - M. Martwe - Ain Karim - Betlejem - Yad Vashem - Jerozolima

PROGRAM:
NA SZLAKU PIELGRZYMKOWYM BUDUJEMY WSPÓLNOTĘ POPRZEZ CODZIENNĄ EUCHARYSTIĘ

1 dzień
Sobota
KATOWICE - TEL AVIV - CEZAREA - GALILEA

Zbiórka na lotnisku w Katowicach (dla parafii możliwość podstawienia autokaru transferowego za dodatkowa oplata), odprawa bagażowo - biletowa, wylot do TEL AVIV, przylot, transfer w kierunku Galilei, po drodze panorama: Cezarea Nadmorska: akwedukt (ruiny miasta Heroda), kolacja i nocleg w |Galilei (hotele *** w Nazaret lub w Tyberiadzie).

Nazwę współczesną Cezarea zawdzięcza Herodowi Wielkiemu, który nazwał miasto na cześć cesarza. W 22 rozpoczęto tam budowę głębokiego portu morskiego oraz wybudowano magazyny, rynki, drogi, łaźnie miejskie i świątynie rzymskich bogów. Miasto było, co pięć lat gospodarzem igrzysk, podczas których odbywały się walki gladiatorów oraz występy teatralne.
Cezarea odegrała ważną rolę w historii chrześcijaństwa. Tutaj właśnie znajdowała się siedziba rządów rzymskiego prefekta Judei Poncjusza Piłata, tutaj Piotr Apostoł nawrócił rodzinę pierwszego poganina przyjmującego chrześcijaństwo - rodzinę Korneliusza. I w końcu tutaj przez dwa lata był więziony Apostoł Paweł.


2 dzień
Niedziela
TABOR - NAZARET - KANA

Śniadanie, przejazd na Górę Tabor (Góra Przemienienia), msza św. w Bazylice Zwiastowania w Nazarecie (dom Maryi i Józefa), po drodze wizyta w Kanie Gallilejskiej (odnowienie sakramentu małżeństwa), wizyta w klasztorze Stella Maris na Górze Karmel (Eliasz), zanurzenie w wodach Jordanu, kolacja, nocleg w Galilei.

Góra Tabor jest silnie związana z religią chrześcijańską, co jest powodem dużego ruchu pielgrzymek, którego nasilenie występuje każdego roku w dzień święta Przemienienia Pańskiego (6 sierpnia). Na szczyt góry prowadzi stroma i kręta droga, która jednak nadaje się dla zwykłych samochodów. Wokół góry prowadzi również szlak turystyczny, a z samego szczytu rozciąga się panorama na całą okolice.

3 dzień
Poniedziałek
GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW - KAFARNAUM

Śniadanie, przejazd nad Jez. Galilejskie, wizyta w Tabgha (Cud Rozmnożenia Chleba), Góra Błogosławieństw, msza św. w Kafarnaum (dom rodzinny św. Piotra), rejs Łodzią Piotrową po jeziorze, kolacja i nocleg w Nazareth.

Góra Błogosławieństw położona jest nad brzegiem Jeziora Galilejskiego, jest związana z wieloma istotnymi wydarzeniami biblijnymi. Tam, według tradycji, nastąpiło tam rozmnożenie chleba oraz spotkanie Zmartwychwstałego z uczniami. W tym miejscu Jezus miał też wygłosić swoje Kazanie na Górze. Skonstruowana na wzgórzu niewielka kaplica została zastąpiona w 1938 roku kościołem, a Jego forma oktagonalna upamiętnia osiem błogosławieństw z Ewangelii św. Mateusza.

4 dzień
Wtorek
JERYCHO - MORZE MARTWE

Śniadanie, Sykomora Zacheusza w Jerycho, pustynia Wadi Quelt (Góra Kuszenia), transfer nad M. Martwe - kąpiel, Qumran (zwoje), nawiedzenie domu Marii, Marty i Łazarza - Betanii - msza św., kolacja, nocleg w Jerozolimie

Jerycho jest jednym z najstarszych miast świata i prawdopodobnie najstarszym nieprzerwanie istniejącym siedliskiem ludzkim. W pobliżu obecnego Jerycha już 11 000 lat temu istniały trzy odrębne siedliska ludzkie. Było to spowodowane najprawdopodobniej dogodną lokalizacją - w pobliżu źródła wody i prowadzącego ze wschodu na zachód szlaku na północ od Morza Martwego.

Przez wieki Morze Martwe przybierało różne nazwy: Morze Cuchnące, Morze Diabelskie czy też Jezioro Asfaltowe. W Biblii nazwano je Morzem Słonym oraz Morzem Araby. Według tradycji głęboko na dnie leżą ruiny Sodomy i Gomory. Dlatego jest ono także znane, jako Morze. W pobliżu Morza Martwego znajduje się starożytna twierdza Masada z miejscem odnalezienia zwojów z Qumran.


5 dzień
Środa
AIN KARIM - BETLEJEM - YAD VASHEM

Śniadanie, przejazd do Ain Karim (nawiedzenie św. Elżbiety), zwiedzanie kościoła Narodzenia św. Jana Chrzciciela, przejazd do Betlejem (msza św.): Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota Mleczna, Pole Pasterzy, kolacja, nocleg w Jerozolimie.

6 dzień
Czwartek
JEROZOLIMA

Śniadanie, Yad Vashem, przejazd do Jerozolimy - wzgórze Syjon: kościół św. Piotra -In Gallicantu”, Wieczernik (miejsce ustanowienia sakramentów), Bazylika Zaśnięcia NMP, dzielnica żydowska: Cardo, Ściana Zachodnia (tzw. ściana płaczu), nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu, kolacja, nocleg.

7 dzień
Piątek
JEROZOLIMA

Śniadanie, przejście na Górę Oliwną: kościół Ojcze Nasz i Wniebowstąpienia oraz Dominus Flevit, Getsemani (ogród oliwny) - msza św., grota zdrady, kościół grobu Matki Bożej, po południu za Bramą Lwów: kościół św. Anny, sadzawka Betesda, Antonia, przeżycie Drogi Krzyżowej, nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Pańskiego, kolacja, nocleg.

Jerozolima to największe miasto w kraju pod względem powierzchni (123 km2) i ludności (733 300 mieszkańców). Leży wśród gór Judei,rozciągających się pomiędzy Morzem Śródziemnym a Morzem Martwym. Miasto posiada długowiekową historię i stanowi centralny punkt dla judaizmu, chrześcijaństwa i ważny punkt dla Islamu. Współczesne miasto powstało wokół Starego Miasta. Nowoczesne żydowskie dzielnice rozciągają się w kierunku zachodnim, w stronę aglomeracji Gusz Dan, natomiast dzielnice arabskie rozciągają się po stronie wschodniej (Wschodnia Jerozolima) w kierunku Ramallah i Betlejem.

8 dzień
Sobota
TEL AVIV - KATOWICE

Pobudka, pobudka, transfer na lotnisko Ben Gurion do Tel Aviv, przelot do Polski, przylot.

BIURO ZASTRZEGA SOBIE PRAWO ZMIAN W PROGRAMIE
CENA I WARUNKI PŁATNOŚCI:
CENA:
40 os. i pow - 670 USD + koszt biletu
35 - 39 osób - 720 USD + koszt biletu
30 - 34 osób - 770 USD + koszt biletu
25 - 29 osób- 820 USD + koszt biletu
20 - 24 osób- 860 USD + koszt biletu
15 - 19 osób- 890 USD + + koszt biletu


Zaliczka bezzwrotna jest restrykcją linii lotniczych za rezerwację miejsca w samolocie - płatna przy zapisie
W cenę nie są wliczone transfery na i z lotniska ( cena w zależności od trasy z miejsca podstawienia do lotniska)
Na ok. 60 dni przed wylotem następuje zamknięcie listy i podanie ostatecznej ceny wg zapisanej liczby uczestników.

WARUNKI PŁATNOŚCI :
Zaliczka bezzwrotna jest restrykcją linii lotniczych za rezerwację miejsca w samolocie - płatna przy zapisie
W cenę nie są wliczone transfery na i z lotniska ( cena w zależności od trasy)
Na ok. 60 dni przed wylotem następuje zamknięcie listy i podanie ostatecznej ceny wg zapisanej liczby uczestników.

WARUNKI PŁATNOŚCI :
I rata bezzwrotna zaliczka za rezerwację miejsc w samolocie w kwocie 1000zł w dniu zapisów
II rata płatna w USD na konto AVE po zamknieciu listy do 50 dnia przed na konto WALUTOWE AVE w USD:
IBAN: PL-23 2490 1057 0000 9901 8428 8257 BIC (SWIFT): ALBPPLPW
Polecamy zabrać około 200 USD tzw. Kieszonkowego
ŚWIADCZENIA W CENIE:
- Transport komfortowym autokarem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
- 7 noclegów - Hotel 3*** w pok. 2,3- os. (jedynki za dopłatą - 200 USD)
- śniadania, obiadokolacje
- Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
- Koszty zwiedz. wg programu
- Opieka duchowa Kapłana
- Przewodnik z jęz. polskim
CENA NIE OBEJMUJE:
-przelotu
- napojów do kolacji
- zwyczajowych napiwków: 40 USD dla obsługi na miejscu
- dopłaty do pokoju 1-os. 200 USD
- zniżki dla 3 osoby w pokoju 2-os. na tzw. dostawce (dzieci do lat 12 -20% ceny)
UWAGI:
paszport ważny minimum 6 miesiecy od daty przekroczenia granicy
- Osoby z wizą libijską, libańską i syryjską winny wymienić paszport, gdyż może się zdarzyć, iż nie zostaną wpuszczone na teren Izraela.
- cena opłat lotniskowych może ulec zmianie. Linie lotnicze zastrzegaja sobie podanie ich ostatecznej wyceny do 3 dni przed odlotem
- istnieje możliwość wykupienia dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji (3.5% wartości imprezy)
- możliwość wypożyczenia na cały okres pielgrzymki słuchawek dla całej grupy po 1,5 USD za 1 dzień + kaucja zwrotna (ok. 10 USD)
- *ceny wycieczek fakultatywnych, płatnych na miejscu, uzależnione są od liczby uczestników, podane są orientacyjnie i mogą ulec zmianom
POLECAMY:
Polecamy zabrać około 200 USD tzw. Kieszonkowego


Atrakcje:

   
 
strona główna dodaj do ulubionych wersja do druku napisz do nas
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.