"...Europa zrodziła się w pielgrzymce, a chrześcijaństwo jest jej językiem ojczystym". /J.W.Goethe/. Niech w sercach naszych zabrzmi radosna AVE pieśń, Niech nigdy nie ustanie pozdrowień AVE moc, Ty naszym hymnem stań się MODLITWĄ naszą bądź! AVE MARYJA woła cały świat - hymn Biura Pielgrzymkowego AVE. 15 sierpnia 2016  Biuro AVE obchodzi swoje "25"-te urodziny. Polecamy Bogu nasza prace i radości i dziękujemy za nieustanna opiekę - tym razem w sanktuarium Cudownego Medalika w Paryżu
Turystyka wyjadowa
sprzedaż online
Turystyka przyjadowa
sprzedaż online
sprzedaż online
Bilety Online
Bilety lotnicze
Bilety promowe
Znajdź pociągAve info
List powitalny


Szanowni Państwo,

                              Z prawdziwą radością mam zaszczyt przedstawić  ofertę naszego Biura Pielgrzymkowego - Touroperatora turystyki religijnej w kraju i zagranicą.
15 sierpnia 2015 roku minęły XXIV lata naszej działalności, naszej służby kościołowi organizacją pielgrzymek.Zbliżający sie Jubileusz 25-lecia to dla nas ogromny zaszczyt i świadectwo iz nasza praca przynosi duchowe owoce.

Służyliśmy i pragniemy dalej służyć z radością grupom parafialnym, wspólnotom modlitewnym, ruchom i stowarzyszeniom kościoła katolickiego - organizacją pielgrzymek do najpiękniejszych sanktuariów całego świata.
U schyłku XX- wieku właśnie z tych miejsc płynie do nas nieustanne wołanie- "nawracajcie się, i wierzcie w ewangelię" - te Chrystusowe słowa niosą się echem po najdalszych krańcach ziemi. Człowiek przełomu XX i XXI wieku - zagoniony i sfrustrowany jest spragniony chwili wyciszenia, spotkania z Bogiem. Wędrujemy na naszych szlakach życia - napotykając się na różne trudności, ale też i radości, zawsze ufając i wierząc, że jest przy nas Chrystus, który prowadzi do Boga Ojca. Będąc nieustannie w drodze (homoviator), wciąż zdobywamy nowe doświadczenia, dlatego pielgrzymka jest odnową życia - to swoista forma rekolekcji , namiot spotkania z Bogiem, któremu towarzyszy modlitwa uwielbienia.
                             Anielskie "Ave Maria Gratia Plena Dominus Tecum Benedicta Tu", jak wybijający dzwon kołacze w naszych sercach.
Zapraszając Was na szlak pielgrzymkowy pragniemy razem z Wami wyśpiewać ten hymn uwielbienia we wszytskich sanktuariach świata.
W wielkim sacrum słowa AVE kryje się umiłowanie, chwałę i cześć Boga i Maryi.

Dla nas AVE to też służba - 15 sierpnia 1991 roku - nasz los został wpisany w Maryję , która jest sercem Kościoła. Pragniemy z tym słowem na ustach głosić chwałę Bożą razem z Wami na cały świat, czerpać wiedzę i mądrość z bogactwa tego świata, a zwłaszcza z wielkiego dziedzictwa kultury chrześcijańskiej. Doświadczanie wiary i poznanie bogactwa wielkiego dziedzictwa kościoła przemienia nasze życie, a więc przemienia cały świat. Pragniemy "wyśpiewać" AVE na cały świat i z całym światem, a przede wszystkim z Wami Pielgrzymi i pod wodzą największego Pielgrzyma naszych czasów. Ojciec Święty Jan Paweł II w przededniu wkroczenia w III Tysiąclecie Chrześcijaństwa wzywał świeckich do dawania świadectwa, głoszenia Chrystusa na wszystkich krańcach ziemi, ale przede wszystkim zaniesienia Go do naszych rodzin, do naszych środowisk pracy. Chrystus jest kluczem do naszych zamkniętych serc, zalęknionych, stroskanych o byt codzienny.
Każdego roku organizujemy pielgrzymki do tych miejsc, gdzie tęskni ludzkie serce spragnione Chrystusa i Maryi. Szlaki pielgrzymkowe wiodą więc do Ziemi Świętej - ziemi po której stąpał Chrystus, do miejsc związanych z działalnością pierwszych Apostołów i Uczniów, do miejsc związanych z życiem i działalnością wielu Świętych, do najpiękniejszych sanktuariów Maryjnych .
 
 
 


Organizując pielgrzymkę bierzemy pełną odpowiedzialność za pielgrzymów. Nasze programy są poprowadzone profesjonalnie, są dostosowane do norm Konwencji Genewskiej obowiązujących w światowej turystyce oraz ustawy o usługach turystycznych.

Profesjonalna obsługa, szczerość i uczciwość - to podstawowe dewizy naszej działalności.

Każdy dzień pielgrzymowania zawierzamy Matce Bożej.
Prezentowany Katalog jest zbiorem ofert będących wypadkową naszych doświadczeń.
W ciągu lat naszej działalności już kilkanaście tysięcy osób wędrowało z nami na różnych szlakach pielgrzymkowych. Wielu z nich pielgrzymowało już z nami wielokrotnie - Im serdecznie dziękujemy za powierzone nam zaufanie
Nie ukrywamy, że nasi stali Pielgrzymi czy grupy parafialne są naszym największym sukcesem zawodowym, dającym satysfakcję i siłę do dalszej pracy.
Pragniemy w tym miejscu wyrazić ogromną wdzięczność naszym rodzinom, wszystkim Kapłanom i Pedagogom, którzy przygotowali nas do pełnienia tej pracy - pamiętamy o Was w modlitwie.
Wielkim oparciem w tej służbie była dla nas formacja oazowa, Duszpasterstwo Akademickie, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym , Taize. Bazę merytoryczną dało nam " Studium Pielgrzymki i Turystyki Religijnej" w Częstochowie oraz studia doktoranckie w Katedrze geografii religii na Uniwersytecie Jagielońskim w Krakowie.

Dzięki temu wiele już dokonaliśmy.
Biuro Pielgrzymkowe  AVE jest współzałożycielem i członkiem Izby Turystyki Pielgrzymkowej ( ITP) mającej na celu troskę o dobro Pielgrzyma oraz promocję naszych polskich rodzimych Sanktuariów. Od 1995 roku jesteśmy członkiem Polskiej Izby Turystyki. Od 1996 na falach 107.6 Radia Archidiecezji Katowickiej ARKA (teraz "Plus") byliśmy autorami audycji " Na szlaku..."( w piątki godz.10.00). Założyliśmy Klub Pilota AVE, który każdego roku organizuje szkolenia obsługi grup pielgrzymkowych na konkretnych trasach dla licencjonowanych pilotów wycieczek zagranicznych. Staramy się też wspierać organizowane konkursy wiedzy religijnej w Diecezji czy organizowane przez redakcje katolickie np. "Salomona"w TVP -1. Od lat obsługujemy grupy pielgrzymkowe obcokrajowców po Polsce i poza granicami kraju. Stale informacje o naszych pielgrzymkach umieszczamy w prasie katolickiej tj"Gość Niedzielny", "Niedziela", "Tygodnik Powszechny", " Nasz Dziennik", "List", "Kai".

Nasza praca została doceniona wielokrotnie rozmaitymi wyróżnieniami nagrodami W roku 2004, 2009 i 2014 otrzymaliśmy nagrodę uznania od Wojewody śląskiego w krzewieniu turystki w naszym województwie. PIT z okazji 20 lecia naszej pracy wyróżniła nas swoja najwyższa nagroda jaka jest GLOBUS, a w ubiegłym roku z okazji 500 lecia Jubileuszu św, Teresy Rzad Kastyli mianował nas ambasadorami Turystyki Religijnej Hiszpani, jestesmy z tego ogromnie dumni poniewaz to zaszczytne wyróznienie otzrymało zaledwie 7 Biur z całego świata.

                            Zatem pragniemy zaprosić Was do pielgrzymowania z naszym Biurem do najpiękniejszych sanktuariów całego świata, miejsc, które zostały uświęcone obecnością Syna Bożego, Maryi - Matki Jego, Jego Apostołów , uczniów i świętych. Proponujemy, by nie tylko nawiedzić te najbardziej upragnione i najbardziej znane miejsca jak Ziemia Święta czy sanktuaria Maryjne w Lourdes i w Fatimie. Jak dobrze się rozejrzycie dokoła zauważycie jak wiele takich miejsc jest wokół Was w Waszej Diecezji , regionie, w Polsce, w których możesz się pomodlić i zaśpiewać AVE Bogu i Maryi - razem z nami!!!.

Z pozdrowieniem " Ave" zapraszając na szlak pielgrzymkowy

25 lat pracy pozwoliło nam stworzyć wahlarz tras pielgrzymkowych, kiedy w 1998 roku powstawał katalog ponad 300 tras myślelismy iz to szczyt naszych osiagnięć a tymczasem kazego roku nasi pielgrzymi zapraszaja nas by odrywać miejsca sacrum na całym świecie i tak ostatnio dotarlismy do Akita w Japonii, Quiche w Ekwadorze czy Las lajas w Kolumbii czy Lalibella w Etiopii.
Nasze trasy pieklgrzymkowe prezentujemy na naszych stronie www - katalog tras pielgrzymkowych wg typologii AVE 

Wierzymy iz w kolejnych latach wraz z Wami dotrzemy i odkryjemy i zaśpiewamy AVE BOGU i MARYI radosna piesn uwielbienia w wielu jeszcze nam nieznanych i nieodkrytych miejscach.Ewa Weintrit
 7261792 s aveski13464397 s avepolonia
AVE Touroperator

ul. Gawronów 23
40-527 Katowice

Polska // Poland

tel. /32/ 205 38 30
fax /32/ 205 38 28

Dział Obsługi
Sales Department
info@ave.turystyka.pl

Dział Organizacji Grup
Group Department
ave@ave.turystyka.pl

Godziny pracy biura

poniedziałek-piątek
8.30-16.30

wtorek
11.00-19.00


______________
Signal
Wiara

mus
   
 
strona główna dodaj do ulubionych wersja do druku napisz do nas
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.