"...Europa zrodziła się w pielgrzymce, a chrześcijaństwo jest jej językiem ojczystym". /J.W.Goethe/. Niech w sercach naszych zabrzmi radosna AVE pieśń, Niech nigdy nie ustanie pozdrowień AVE moc, Ty naszym hymnem stań się MODLITWĄ naszą bądź! AVE MARYJA woła cały świat - hymn Biura Pielgrzymkowego AVE. 15 sierpnia 2016  Biuro AVE obchodzi swoje "25"-te urodziny. Polecamy Bogu nasza prace i radości i dziękujemy za nieustanna opiekę - tym razem w sanktuarium Cudownego Medalika w Paryżu
Turystyka wyjadowa
sprzedaż online
Turystyka przyjadowa
sprzedaż online
sprzedaż online
Bilety Online
Bilety lotnicze
Bilety promowe
Znajdź pociągAVE info
Media o Nas

Międzynarodowa Konferencja Kraków 2014  Turystyka Religijna jako element integracji międzykulturowej - nota bigraficzna

EWA WEINTRIT

Urodzona w Siemianowicach Śląskich. Absolwentka wydziału pedagogiczno - artystycznego Uniwersytetu Śląskiego ze specjalnością metodyka nauczania wychowania muzycznego (Studia Podyplomowe na Akademii Muzycznej w Warszawie).

Po przygotowaniu grupy na Światowe Spotkanie z Janem Pawlem II w Santiago de Compostella do grobu Patrona pielgrzymów św. Jakuba porzuca pracę dydaktyczną na Uniwersytecie, by w 1991 roku założyć jedno z pierwszych Biur Pielgrzymkowych w Polsce - Ave w Katowicach. Przygotowanie logistyczne zdobywała podczas międzynarodowych spotkań w duchu Taize w latach 1985-2000 w Pradze, Wiedniu, Pecsu, Wrocławiu, Stuttgardzie i wielu innych.

Absolwentka pierwszej emisji studiów podyplomowych: Pielgrzymka i Turystyka religijna na Akademii Polonijnej w Częstochowie, które zaowocowały założeniem Izby Turystyki Pielgrzymkowej ITP., mającej na celu konsolidację środowiska pielgrzymkowego, jak i promocje rodzimych sanktuariów. Kolejnym krokiem były studia doktoranckie na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Nauk o Ziemi, w katedrze Geografii Religii, gdzie promotorem był Prof. Antoni Jackowski.

Od wielu lat członek państwowej komisji egzaminacyjnej pilotów wycieczek zagranicznych z ramienia śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, założycielka Klubu Pilota AVE oraz licznych szkoleń specjalizujących w obsłudze grup pielgrzymkowych. Członek założyciel Izby Turystyki Pielgrzymkowej, członek założyciel, a obecnie członek (II kadencja)  Zarządu Śląskiej Organizacji Turystycznej zajmującej się promocję Śląska, w tym również śląskich miejsc kultu religijnego.

Członek Naczelnej Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Turystyki, a jednocześnie w ramach PIT  Koordynator ds. Turystyki pielgrzymkowej. Otrzymała Honorową Odznakę PIT w 2012 roku, nagrodę GLOBUS 2011 za 20 lat pracy w turystyce (najwyższe odznaczenie PIT) oraz Dyplom Uznania Marszałka  Województwa Śląskiego za kreowanie pozytywnego wizerunku Województwa Śląskiego.

Referat:

-Doświadczenia biura podróży  w zakresie turystyki pielgrzymkowej”

 

Abstrakt:

 

1.      Odmienność biur pielgrzymkowych od turystycznych.

2.      Technika tworzenia produktu turystycznego jakim jest pielgrzymka.

3.      Pożądane cechy przewodnika pielgrzymkowego (w tym potrzeba szkoleń).

4.      Standardy turystyki pielgrzymkowej (noclegowe i wyżywieniowe) dla pielgrzymów z zagranicy i z Polski (różnice).

5.      Doświadczenia ze współpracy z sanktuariami i miejscami kultu religijnego.7261792 s aveski13464397 s avepolonia
AVE Touroperator

ul. Gawronów 23
40-527 Katowice

Polska // Poland

tel. /32/ 205 38 30
fax /32/ 205 38 28

Dział Obsługi
Sales Department
info@ave.turystyka.pl

Dział Organizacji Grup
Group Department
ave@ave.turystyka.pl

Godziny pracy biura

poniedziałek-piątek
8.30-16.30

wtorek
11.00-19.00


______________
Signal
Wiara

mus
   
 
strona główna dodaj do ulubionych wersja do druku napisz do nas
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.