"...Europa zrodziła się w pielgrzymce, a chrześcijaństwo jest jej językiem ojczystym". /J.W.Goethe/. Niech w sercach naszych zabrzmi radosna AVE pieśń, Niech nigdy nie ustanie pozdrowień AVE moc, Ty naszym hymnem stań się MODLITWĄ naszą bądź! AVE MARYJA woła cały świat - hymn Biura Pielgrzymkowego AVE. 15 sierpnia 2016  Biuro AVE obchodzi swoje "25"-te urodziny. Polecamy Bogu nasza prace i radości i dziękujemy za nieustanna opiekę - tym razem w sanktuarium Cudownego Medalika w Paryżu
Turystyka wyjadowa
sprzedaż online
Turystyka przyjadowa
Turystyka przyjadowa
sprzedaż online
sprzedaż online
Bilety Online
Bilety lotnicze
Bilety promowe
Znajdź pociągSzlakiem sacrum chrześcijaństwa
Poza prezentowanymi programami zachęcamy również do zapoznania się z ofertą katalogową Biura AVE.


"Drogą świadectw Twoich raduję się, jak skarbem nad skarby"

{Psalm 119,14}

 

W słowie sacrum kryje się świętość i Boża tajemnica wypełniona po brzegi nieopisana miłością przekładaną często na język piękna natury. Dziedzina religioznawstwa zwana hierotopografią zajmuje się opisem świętych miejsc ludzkości. Samo życie jest święte, cud istnienia, otoczenie. Wyróżnia się różne typy miejsc świętych.
Nasza klasyfikacja jest jedynie naszym prostym wyborem miejsc, regionów związanych z przeżywaniem chrześcijaństwa do których poprowadziliśmy trasy. Różne religie traktują sacrum inaczej. Prawosławne ujęcie świętości , zgodnie z teologią Kościoła wschodniego skupia się wokół człowieka który już tu na ziemi może dostąpić przebóstwienia. Większość ośrodków religijnych wiąże się ze sławnymi pustelnikami, mnichami, ascetami i Ich Klasztorami. Piękno Klasztorów prawosławnych możemy podziwiać w Grecji, Rosji,Bułgarii i Rumunii. Wśród prawosławnych miejsc są też stolice - niektóre już nieistniejące tj Konstantynopol, Moskwa, Aleksandria, Kijów - miejsca związane z ideologia państwa mającego być odbiciem Królestwa Bożego na ziemi.

Religie celtyckie pozostawiły liczne ślady miejsc obrzędów religijnych, starych rytuałów, niemalże w całej Europie. Pełno ich w Irlandii, Anglii, Bretonii i Normandii. Świętość tych miejsc najczęściej wynikała z bogactwa cech środowiska naturalnego np. lokalizacją świętego centrum Stonehenge siegającego neolitu były korelacje astronomiczne. Warto też nawiedzić kraje protestanckie, pełne śladów bogatej historii Kościoła o czym świadczą przepiękne kościoły i Opactwa Anglii, Norwegii , Szwecji i Danii. Takich fiordów , wrzosowisk i klifów nie spotka się nigdzie indziej.

Często kierunek wędrówki naszych pielgrzymek wytyczają miejsca historyczne czy zabytki architektury tj: gotyckie Katedry, zamki Bawarskie. Czasami szlak prowadzi do unikatowych miejsc i regionów - wybraliśmy: Szampanię i Alzację, pachnącą lawendą Prowansję, pełną winorośli i romańskich kościółków Burgundiię słynącą z dzikich wybrzeży i pirenejskich szczytów Katalonię oraz tętniącą rytmem flamenco Andaluzjię Warte nawiedzenia są wyspy Morza Śródziemnego: Malta, Sycylia, francuską Korsyka i włoska Sardynia, Capri, Ischia.

Poza Europą zapraszamy na zachodnie wybrzeże USA oraz do krainy Majów i Azteków Ameryki środkowej.
Przeżywanie sacrum chrześcijaństwa dokonuje się w również w uczestnictwie w obrzędach religijnych. Triduum Paschalne można przeżyć w Taize wraz z braćmi trwając na modlitwie czy w barwnych procesjach Andaluzjii.

 W Polsce zwykliśmy przeżywać święta w gronie rodzinnym - warto jednak spędzić ten czas gdzie indziej doświadczając komunii Kościoła.7261792 s aveski13464397 s avepolonia
AVE Touroperator

ul. Gawronów 23
40-527 Katowice

Polska // Poland

tel. /32/ 205 38 30
fax /32/ 205 38 28

Dział Obsługi
Sales Department
info@ave.turystyka.pl

Dział Organizacji Grup
Group Department
ave@ave.turystyka.pl

Godziny pracy biura

poniedziałek-piątek
8.30-16.30

wtorek
11.00-19.00


______________
Signal
Wiara

mus
   
 
strona główna dodaj do ulubionych wersja do druku napisz do nas
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.