"...Europa zrodziła się w pielgrzymce, a chrześcijaństwo jest jej językiem ojczystym". /J.W.Goethe/. Niech w sercach naszych zabrzmi radosna AVE pieśń, Niech nigdy nie ustanie pozdrowień AVE moc, Ty naszym hymnem stań się MODLITWĄ naszą bądź! AVE MARYJA woła cały świat - hymn Biura Pielgrzymkowego AVE. 15 sierpnia 2016  Biuro AVE obchodzi swoje "25"-te urodziny. Polecamy Bogu nasza prace i radości i dziękujemy za nieustanna opiekę - tym razem w sanktuarium Cudownego Medalika w Paryżu
Turystyka wyjadowa
Bilety Online
Bilety lotnicze
Bilety promowe
Znajdź pociąg







Pielgrzymki okazjonalne
ROK WIARY
...Istota Roku Wiary, skad taki pomysł, przeciez jesteśmy wierzący wraz z sakramentem chrztu świetego otrzymujemy depozyt wiary. Nie o jeden tylko rok wiary chodzi, ale o wiarę, nad którą mamy się zastanowić, zgłębić jej sens w naszym życiu.
Zwłaszcza my, Europejczycy i Polacy, którym często towarzyszy jeszcze przekonanie, że żyjemy w cywilizacji z gruntu chrześcijańskiej, gdzie praktykowanie wiary zdaje się czymś tak powszechnym, że aż zwyczajnym. Jako barwny wykwit na tej szarości jawią się deklaracje innowierców, a coraz częściej również wojujących ateistów, które choćby przez swoją inność przyciągają uwagę żądnych sensacji mediów.
 
Parafrazując słowa Jana Pawła II o wolności, również o wierze trzeba powiedzieć, że nie jest nam dana raz na zawsze, ale także zadana.
Wiarę, chociaż jest łaską, trzeba również zdobywać i pielęgnować.
Niech nas nie usypia Chrystusowe zapewnienie, że bramy piekielne nie przemogą Jego Kościoła. Bo choć Kościoła jako takiego nie przemogą, to nigdzie nie ma gwarancji,
że akurat u nas osoboiście nic nie przemoże albo doprowadzi Kościoł do takiego stanu, w jakim jest on dzisiaj w Północnej Afryce - niegdyś wybitnie chrześcijańskiej.
               Do Roku Wiary powinniśmy podejść trochę podobnie, jak do małżeńskich jubileuszy.
Ogłoszenie Roku Wiary nastąpiło przecież wzwiązku z 50. rocznicą Soboru Watykańskiego II i 20-leciem Katechizmu Kościoła Katolickiego.
W małżeństwie jubileusz jest okazją nie tylko do świętowania i dziękczynienia, ale również do stanięcia przed Bogiem i odnowienia przyrzeczeń wierności tej osobie, z którą się idzie przez życie od lat. Podobnie w Roku Wiary mamy odnowić nasze relacje z Bogiem. Nie tylko po to, aby przetrwały czas i wyzwania, które są jeszcze przed nami. Ale również po to, by się rozwinęły i dojrzały. Aby nasze świętowanie i codzienność były świadectwem, że wiara, podobnie jak małżeństwo, jest nie tylko -słodkim jarzmem”, ale czyni człowieka szczęśliwym.
 
Wiara bowiem to nie tylko uznanie prawdy o istnieniu Boga i wszystkich prawd przez Niego objawionych. To nade wszystko osobiste zawierzenie Bogu, który umiłował człowieka aż do końca. Ma oczywiście wiara - podobnie jak małżeństwo - także swój wymiar kościelny i społeczny. W prawdziwego Chrystusa można wierzyć tylko w jedności Kościoła, który - jak przypomina Benedykt XVI - jest pierwszym podmiotem wiary. A gdy chodzi o żywotność owej chrześcijańskiej civitas, to zależy ona od żywotności relacji każdego z nas z Chrystusem.







7261792 s aveski



13464397 s avepolonia
AVE Touroperator

ul. Gawronów 23
40-527 Katowice

Polska // Poland

tel. /32/ 205 38 30
fax /32/ 205 38 28

Dział Obsługi
Sales Department
info@ave.turystyka.pl

Dział Organizacji Grup
Group Department
ave@ave.turystyka.pl

Godziny pracy biura

poniedziałek-piątek
8.30-16.30

wtorek
11.00-19.00


______________












Signal
Wiara

mus




   
 
strona główna dodaj do ulubionych wersja do druku napisz do nas
 
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.