Chorwacja: raj dla aktywnych

Chorwacja: raj dla aktywnych

14 grudnia 2020 Wyłączono przez Kamil

Chorwacja ma się czym pochwalić, a powodów, dla których warto odwiedzić ten kraj, jest sporo. Chorwackie kurorty przyciągają miłośników plażowania, są też atrakcyjnym celem podróży dla tych, którzy lubią spędzać czas w aktywny sposób.

Chorwacja dla wodniaków

Wakacje w Chorwacji są rewelacyjną propozycją dla każdego miłośnika sportów wodnych. Wyspiarska Dalmacja to liczne mariny oraz trasy, które żeglarze z całego świata pokonują w poszukiwaniu przygód i pięknych widoków. Zielona wyspa Rab, wyspa Cres oraz rejsy po archipelagu Kornati – oto wybrane propozycje, z których żeglarze korzystają bardzo chętnie.
Chorwacja jest też kuszącym miejscem na wakacje dla tych, którzy stawiają na nurkowanie. Dobrymi warunkami do uprawiania tego sportu może się pochwalić wyspa Hvar, baz nurkowych nie brak też na Vis. W każdym z tych miejsc czeka wiele atrakcji, dzięki którym podwodna wyprawa stanie się niezwykłą przygodą.

Chorwacja dla piechurów

Chorwacja to nie tylko malownicze plaże i mariny. Ten kraj może się okazać idealnym miejscem dla tych, którzy preferują górskie wędrówki. Góry Dynarskie kuszą pięknymi widokami oraz taką ciekawostką, jak pasmo Welebit czy Park Narodowy Paklenica.
Dla tych, którzy wolą spędzać czas na bardziej rekreacyjnych spacerach, ciekawym celem pieszej wycieczki może się okazać Park Narodowy Jezior Plitwickich. Spacer wśród malowniczych jezior i wodospadów może na każdym zrobić ogromne wrażenie, a pokonanie tutejszej trasy spacerowej będzie przygodą, która na długo zapisze się w pamięci każdego turysty.