Co robić w Polsce?

Co robić w Polsce?

10 grudnia 2020 Wyłączono przez Kamil

Skoro turyści z innych krajów przyjeżdżają odwiedzić Polskę, to może jest to znak, że można tutaj naprawdę fajnie spędzić czas podczas odpoczynku. Jak zaplanować wakacje w Polsce?

Dla aktywnych

Osoby lubiące aktywnie spędzać czas, powinny wybrać miejsca, gdzie można zwiedzać i poznawać różne zabytki, których w naszym kraju nie brakuje. Wystarczy chociażby wymienić Kraków, gdzie dumnie wspina się Zamek na Wawelu, czy też gdzie można znaleźć Kazimierz – dawną dzielnicę żydowską, a także pozostałości po getcie. Przecież jest taki Poznań – stolica Wielkopolski, gdzie mamy rynek, koziołki, najlepsze rogale w Polsce. A Gdańsk? Miasto wchodzące w skład Trójmiasta ma wiele zabytków i placówek muzealnych, których w żaden sposób nie można pominąć. No i Warszawa – najważniejsze miasto w naszym kraju, gdzie urzęduje obecna władza. Tak, w takich miastach można aktywnie spędzić czas.

Lenistwo w dobrych warunkach

Czasem jednak nie mamy ochoty na to, aby wciąż chodzić i chodzić. Wolimy posiedzieć, poleżeć, popatrzeć i podziwiać. Na tę okazję można znaleźć mniejsze miejscowości nadmorskie, jak chociażby Hel, Chałupy, Gąski, Rewal, itd., gdzie nie ma wielu zabytków, ale za to są najpiękniejsze plaże nad Bałtykiem. Można również jechać w polskie góry. Niekoniecznie trzeba udać się od razu na szlak, ale można przecież usiąść na jednej z ławeczek i podziwiać dostojne szczyty górskie, które rozciągają się ze wszystkich stron. Można również wybrać się na leniwy spacer po miasteczku, aby móc rozkoszować się niezwykłym, górskim klimatem.