Co warto zobaczyć w Chorwacji?

Co warto zobaczyć w Chorwacji?

14 grudnia 2020 Wyłączono przez Kamil

Kusi pięknymi wyspami i plażami, na których można odpocząć od codziennych problemów, przyciąga też kurortami, które mogą zaoferować nam doskonałe warunki do wypoczynku. Wypoczynek w Chorwacji może się stać też wspaniałą przygodą dla tych, którzy lubią zwiedzać ciekawe obiekty. Co warto zobaczyć w tym kraju?

Dubrownik: moc zabytków dla każdego

Dla tych miłośników historii i zabytków, którzy spędzają wakacje w Chorwacji, Dubrownik może się okazać wyjątkowo atrakcyjnym celem wycieczki. To miasto znane jest z uroczych uliczek, wiekowych świątyń oraz potężnych murów obronnych, mających zabezpieczać Dubrownik przed atakiem od strony morza. Wielkie wrażenie robi też czy Wielka Studnia Onofria, będąca jednym z symboli miasta. Spacer w takiej scenerii to wyjątkowa przygoda, która może oczarować każdego.

Split: nie tylko pałac Dioklecjana

Pałac Dioklecjana to jeden z najcenniejszych zabytków w Chorwacji, dzięki której Split jest ważnym celem turystycznych wypraw. Ta cenna pamiątka z czasów rzymskich najlepiej przypomina o tym, jak długą tradycję letniskową ma ta miejscowość. W mieście tym na uwagę zasługuje jednak i katedra św. Dujama, i romańsko-­gotycka dzwonnica, mogąca się pochwalić historią sięgającą XIII wieku. Malownicza promenada, urocza starówka – oto kolejne czynniki, dzięki którym wizyta w tym mieście stanie się wyjątkowym doświadczeniem.

Wypoczynek w Chorwacji to szansa na relaks nad morzem oraz idealna okazja do nacieszenia się widokiem cennych zabytków. Ten kraj zachwyca różnorodnością, dzięki czemu każdy z nas znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.