Czy warto ćwiczyć?

Czy warto ćwiczyć?

15 stycznia 2015 Wyłączono przez Kamil

Oczywiście, że warto ćwiczyć. Metamorfozy wagowe sprawią, że nasze mięśnie staną się silne, a kości zdrowsze. Dzięki ćwiczeniom unikniemy na pewno wad postawy, a także dolegliwości związanych z bólem w okolicy pleców , czy kręgosłupa. Zyskają na tym także nasze stawy, które staną się bardziej ukrwione i odżywione. W przypadku kości zwiększy się także ich masa i gęstość. Nie trzeba być naukowcem, aby wiedzieć, że wysiłek fizyczny powoduje masę korzyści.

Dlaczego warto być systematycznym?

Jeżeli będziemy ćwiczyć regularnie z pewnością zwiększymy swoją pojemność życiową płuc. Wzmocnią się także nasze mięśnie oddechowe. Co pozwoli przefiltrować większą ilość powietrza. Wzmocnią się także nasze mięśnie oddechowe. Pojemność klatki piersiowej zwiększy się także, dzięki ćwiczeniom rozciągającym. Metamorfozy wagowe nie zrobią się same, trzeba im w tym pomóc i zadbać o systematyczne działanie. Musimy pamiętać także o tym żeby podczas ćwiczeń zachować umiar. Sport uprawiany regularnie jest zbawieniem dla zdrowia, ale wyczynowi może przysporzyć wiele kontuzji.

Czy wzrośnie poziom endorfin podczas ćwiczeń?

Oczywiście, że się zwiększy. To właśnie endorfiny powodują, że po treningu jesteś bardziej zadowolony i wraca całą radość życia. Uśmiechasz się, jesteś weselszy. Samopoczucie jest niezwykle ważne. Metamorfozy wagowe, którym się poddajemy mają same plusy, rozładowują także negatywne emocje. Często jest tak, że człowiek nie potrafi sobie sam poradzić ze swoimi emocjami. Niekiedy traumatyczne wydarzenia z naszego życia wpływają na nas zbyt negatywnie i to odbija się echem w naszej głowie. A głowa i nastawienie psychiczne jest także ważne podczas treningu. Jeżeli coś nas przerasta musimy to po prostu rozbić na mniejsze kawałki . Ćwiczenia towarzyszące nam podczas metamorfozy są odpowiednio dobrane do naszego wieku jak i sprawności fizycznej. Nie musimy przecież robić nic na siłę. Ważne żebyśmy czuli się pełni energii. Jak to mówią w zdrowym ciele, zdrowy duch.

Sprawdź na: https://strefaprzemian.pl/