Dlaczego kocyk dla dziecka jest ważny?

Dlaczego kocyk dla dziecka jest ważny?

23 grudnia 2020 Wyłączono przez Kamil

Jednym z najważniejszych elementów wyprawki dla dziecka jest oczywiście kocyk. Gdy maluch przychodzi na świat, to od razu zastanawiamy się nad tym, jakie produkty będą niezbędne do kupienia i które właśnie są na podstawowym wyposażeniu. Jeżeli już decydujemy się, więc na zakupy, to musimy pamiętać o tym, aby kupić na przykład bambusowy kocyk. Trzeba jednak w takich sytuacjach zwracać uwagę na to, jakie konkretnie cechy będzie posiadać taki produkt. Liczy się oczywiście materiał, z którego wykonano takie akcesoria sypialniane, a także jego estetyka.

Sprawdź dokładnie materiał kocyka

Jedną z najważniejszych rzeczy będzie to, z jakich materiałów został wykonany taki kocyk. W sklepach mamy dostęp do bardzo różnych wariantów takich produktów, ale też można skontaktować się bezpośrednio z producentem. Najważniejsze jednak, abyśmy w takiej sytuacji dokładnie wiedzieli, jakie są nasze preferencje. Coraz częściej też widać tendencję do kupowania właśnie kocyków aniżeli kołderek. Te ostatnie bardzo często okazują się zbyt sztywne, a dla dziecka przecież najważniejsze jest, aby odczuwało komfort. Musi być więc miękko i ciepło, ale także ciasno. Jest to szczególnie ważne w przypadku niemowląt, których ciało pamięta jeszcze środowisko w brzuchu mamy.

Przewaga kocyków bambusowych nad innymi

Dlaczego najczęściej rodzice wybierają bambusowy kocyk? Ponieważ będzie się sprawdzać o każdej porze roku. Jest jednak preferowany szczególnie w miesiącach cieplejszych. Wszystko przez to, że bambusowa tkanina ma właściwości termoregulacyjne. Tak więc dziecko będzie odczuwać ciepło, ale równocześnie nie będzie dochodzić do przegrzania. Poza tym takie kolczyki są bardzo miłe w dotyku. Włókna bambusowe są delikatne, ale to nie koniec ich zalet. Posiadają także właściwości antybakteryjne. Doskonale też będą pochłaniać wilgoć i szybko wysychać. Oczywiście należy też pamiętać, że podczas prania trzeba stosować płyny zmiękczające. Będziemy robili to po to, aby tkanina nie utraciła swoich naturalnych właściwości.