Jak spełniać marzenia o podróżowaniu za niewielkie pieniądze?

Jak spełniać marzenia o podróżowaniu za niewielkie pieniądze?

14 grudnia 2020 Wyłączono przez Kamil

Jeśli zawsze chciałeś wyruszyć w daleką podróż, ale bałeś się, że nie wystarczy Ci na to pieniędzy ten tekst na pewno Cię zainteresuje. Znajdziesz tutaj inspiracje dotyczące taniego podróżowania po świecie.

Jak tanio podróżować po Świecie?

Jest wiele sposobów na niskobudżetowe poznawanie krajów. Wystarczy powertować w zakamarkach internetu i każdy znajdzie pomysł dla siebie. Oto kilka propozycji naszym zdaniem godnych uwagi.

 1. Workaway
  To platforma, która umożliwia osobom zainteresowanym podjęcie pracy poza granicami kraju zamieszkania w zamian za nocleg i wyżywienie.
  Świetna okazja by spędzić dłuższy czas w wymarzonym kraju i poznać lokalne zwyczaje.
 2. Home exchange
  Wiele stron internetowych zajmuje się organizacją wymian home exchange. Tak jak bohaterki filmu „Holiday” istnieje możliwość zamiany domów lub mieszkań na określony czas z osobą z zagranicy.
  Nocleg za darmo? Na wszystko znajdzie się sposób!
 3. Busem przez świat
  Opcją, która gwarantuje mobilność i samowystarczalność jest wynajem bądź zakup busa czy kampera. Inspirując się historiami opisywanymi na www.busemprzezswiat.pl można zakupić stary samochód, odremontować go i wyruszyć w nieznane.

Czy bus to nie skarbonka bez dna?

Zakup samochodu wiąże się z kosztami, jednak zdarzają się okazyjne oferty. Grupa Busem przez świat zainwestowała w VW T3 jedynie 2000 zł. Co prawda stary samochód, nie daje gwarancji bezawaryjności, ale każda taka usterka to przygoda, która na zawsze zapadnie w pamięci.
Jeśli boisz się dodatkowych kosztów naprawy to postaw na inną opcję. Może autostop to lepszy pomysł dla Ciebie? Bez ryzyka nie ma zabawy!