Jak wybrać naturalne farby do włosów?

Jak wybrać naturalne farby do włosów?

18 grudnia 2020 Wyłączono przez Kamil

Nie każda kobieta jest w stanie zaakceptować naturalny kolor swoich włosów, tym bardziej, że moda na nie często się zmienia, dlatego tak wiele kobiet sięga po trwałą koloryzację. Często jednak, zwłaszcza jeśli włosy są słabe czy cienkie, nie kończy się to dobrze – włosy stają się zniszczone, zaczynają wypadać oraz łamać się i kruszyć, przez co nie wyglądają dobrze, nawet jeśli mają doskonały kolor.

Czy tanie farby są bezpieczne?

By tego uniknąć, nie wolno sięgać po byle jakie, tanie farby dostępne w ogromnych ilościach w drogeriach. Najlepiej będzie sięgać po profesjonalne albo naturalne farby do włosów. Te ostatnie bez trudu można kupić w każdym sklepie z kosmetykami. Trzeba tylko wiedzieć, jak je znaleźć. Często mają one w składzie keratynę, mleczko pszczele czy różnego rodzaju olejki, dzięki czemu nie tylko koloryzują, ale i pielęgnują włosy.

Jak dbać o włosy

Naturalne farby znacznie mniej niszczą włosy, nie znaczy to jednak, że mają na nie całkiem obojętny wpływ. Henna do włosów przez obecność ziół w swoim składzie potrafi wysuszać. Szczególnie narażone są posiadaczki włosów zniszczonych i wysokoporowatych. Ten negatywny aspekt potrafi skutecznie zniechęcić do stosowania henny. Należy jednak pamiętać, że farby chemiczne wysuszają i niszczą włosy jeszcze bardziej. Co zatem możemy zrobić? Aby uniknąć negatywnych efektów stosowania naturalnej farby, wystarczy odpowiednio pielęgnować włosy i skórę głowy, stosując odżywcze i nawilżające olejki.