Polisa w podróży: czy warto na nią postawić?

Polisa w podróży: czy warto na nią postawić?

14 grudnia 2020 Wyłączono przez Kamil

Co zabieramy ze sobą w długą podróż? Walizkę pełną ubrań, prowiant i zapas gotówki. Niestety, nieliczni podróżni pamiętają o tym, jak ważna jest polisa turystyczna.

Dlaczego polisa w podróży jest tak ważna?

Ubezpieczenie podróźne to zabezpieczenie, o którym każdy miłośnik dalekich wypraw powinien pamiętać. Dlaczego? Bo w czasie wyprawy mogą się zdarzyć różne sytuacje, które będą dla nas początkiem finansowych tarapatów. Złamana noga, choroba i konieczność pobytu w szpitalu w obcym kraju – oto sytuacje, które zdarzają się często i oznaczają dla nieszczęsnego podróżnika spore wydatki.

Bezpieczna podróż? To proste!

Polisa turystyczna nie uchroni nas ani przed wypadkiem, ani przed chorobą, zapewni nam jednak komfort psychiczny. Świadomość, iż w razie potrzeby koszty naszego leczenia w obcym kraju pokryje ubezpieczyciel, jest przecież krzepiąca – szczególnie dla tych, którzy wolny czas spędzają aktywnie i narażają się na różnego rodzaju urazy.

Nie tylko leczenie. Co może objąć polisa?

Ubezpieczenia podróżne nie ograniczają się tylko do pokrywania wydatków związanych z leczeniem w trakcie podróży, a lista nieszczęśliwych zdarzeń, które można uwzględnić w umowie, jest długa. Opóźniony lub odwołany lot, zagubiony bagaż czy ubezpieczenie OC – oto kolejne propozycje, jakimi miłośników dalekich i bliskich wypraw kuszą agencje ubezpieczeniowe. Takie polisy dają nam pewność, iż w razie kłopotów w trasie nasz budżet nie ucierpi, a niefortunna wyprawa nie stanie się dla nas początkiem finansowych tarapatów.